novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
Hansi Kürsch na albu EDGUY - "Vain Glory Opera"

EDGUY - Vain Glory OperaNení mnoho projektů, na kterých by se Hansi podílel svým hlasem (až na výjimky jako IRON SAVIOR, GAMMA RAY, GRAVE DIGGER - ale to byly jen sbory).
Další z výjimek je album německé power-speed metalové bandy EDGUY. Mám na mysli jejich druhé album "Vain Glory Opera". Hansiho zde můžete slyšet ve dvou skladbách, a to konkrétně track 5 - "Out Of Control" a titulní track 6 - "Vain Glory Opera". Skladbu "Out Of Control" považuji za vůbec nejpovedenější z celého alba. Tento flák začíná pozvolna a nese se ve středním tempu. Hansi se objeví v refrénu, hned ho poznáte a navíc se tam perfektně hodí, protože tomu dává šťávu. Po druhém refrénu následuje sólo made by guest Timo Tolkki ze Stratovarius a skladba dostává rychlost, která vydrží až do konce. Po sólu následuje Hansiho pěvecká partie a refrén. Následuje "umělé vytrubování", které už je součástí titulní "Vain Glory Opera". Tato věcička už sice tak dobrá není, čímž však nechci říci, že by byla špatná - prostě dobrý průměr. Nese se poněkud v rychlejším duchu a Hansiho hlas se objevuje jen krátce po sólu. Za zmínku také stojí sbory, na kterých se podílí více hostujících zpěváků a ke skladbě se docela hodí. Závěrem bych dodal, že se Hansi podílel na kvalitním projektu, který jistě ocení každý příznivec dobrého speedu. Toho je sice v současné době až dost, ale tohle album mohu doporučit.
Nedávno EDGUY vydali nové album, na kterém už se Hansi nepodílí, neboť jak se vyjádřil v jednom z rozhovorů - tato skupina je dost dobrá a jeho pomoc nepotřebuje. A mimochodem - nové album bylo namícháno ve Finsku a jeho zvuk se přeci jenom více podobá STRATOVARIUS. Doufejme, že nezačnou kopírovat a najdou svůj vlastní ksicht.

Autor: Jan Řezáč
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist