novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
Kalle Trapp
- producent BLIND GUARDIAN v letech 1987-1993

První z producentů slepých strážců, který v Karo studio vyprodukoval pět jejich alb. Na deskách Tales From The Twilight World a Somewhere Far Beyond si dokonce zazpíval ve sborech. Avšak během produkce čtvrté řadovky dochází mezi ním a kapelou k odlišným názorům na konečnou podobu zvuku. Tyto názory byly natolik rozdílné a nepřekonatelné, že pro další studiové album je kapelou vybrán Flemming Rasmussen.


Flemming Razz Rasmussen - producentFlemming Rasmussen
- producent BLIND GUARDIAN v letech 1994-1998
- produkce kapel: RAINBOW, BON JOVI, VAN HALEN, METALLICA

Zásadní podmínkou Flemminga pro spolupráci s jakoukoliv kapelou bylo nahrávat desku v jeho dánském studiu Sweet Silence. Právě tam vzniklo v pořadí šesté album Imaginations From The Other Side. S ohledem na vysoké finanční náklady produkce, kapela do budoucna zvažovala další spolupráci s Flemmingem. Nakonec se rozhodla využít jej pouze pro finální mix alba Nightfall In Middle-Earth.


Charlie Bauerfeind
- narozen 30.05.1963 v Erlangenu (Západní Německo)
- producent BLIND GUARDIAN od roku 1998
- produkce kapel: SIEGES EVEN, GAMMA RAY, FREEDOME CALL, RAGE, HELLOWEEN

Zvukový inženýr a producent, který zahájil spolupráci s BLIND GUARDIAN mixem většiny skladeb na singlu Mirror Mirror a následně se podíli s Flemmingem Rasmussenem na mixu alba Nightfall In The Middle-Earth. Od tohoto okamžiku se stává pevnou součástí produkčního teamu. Následuje singl And Then There Was Silence a deska A Night At The Opera. Po převzetí produkce samotnou kapelou Charlie pokračuje v mixu singlu The Bard's Song (In The Forest), desky Live, nahrávání, mixu a inženýringu DVD Imaginations Through The Looking Glass. Jako spoluproducent se znovu objevuje na singlu Fly a desce A Twist In The Myth a zdá se, že další spolupráce s BLIND GUARDIAN je více než jistá.


členové kapely
ex-členové kapely
trvale hostující muzikanti
producenti, malíři obálek
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist