novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
Vybrané odpovědi Hansiho pro HeavyMusic.ru (2004)

Proč jste pojmenovali DVD zrovna "Imaginations Through The Looking Glass"?

Slovo "imaginations" (představy) jsme již použili v názvu jednoho z našich alb, zcela vyjadřuje naší hudební tvorbu, naše pohledy a naše cíle. Navíc dobře zní. Název Imaginations Through The Looking Glass byl vzat na motivy knihy L. Carrola "Alenka v říši divů", skvělé pohádky, která stejně jako např. "Čaroděj ze země Oz" obsahuje prvky fantasy. V názvu vidíme metaforu vůči divákovi, který se na náš koncert dívá "skrze" objektiv kamery.

A jak je to s názvem živáku "Live"? Docela divný název, nezdá se ti?

Žádný další název nebyl kapelou schválen. Já měl své návrhy, ale ty se nelíbily všem, stejně jako jejich návrhy zase neuspokojovaly mě. Dle mého názoru Live bylo jediné přijatelné řešení.

Kdy lze očekávat nové studiové album? Předpokládají se nějaké změny ve stylu kapely?

Novou desku natočíme koncem příštího roku, fandové ji tedy mohou očekávat v roce 2006. Změny ve stylu? My jsme BLIND GUARDIAN a to mluví o tom co lze od nás očekávat. Lze očekávat podstatný progres v porovnání s tím co jsme dělali dříve. Jestli se to nepodaří, tak jsme prohráli.

Kdysi jste plánovali koncepční album na motivy Tolkienova "Pána prstenů". To stále platí?

Jasně! Hudba pro první část je již hotova. Zbývá pouze získat souhlas od rodiny (dědiců) Tolkiena. My chceme toto veledílo vydat již v roce 2007. Pokud souhlas nedostaneme, stejně jej vydáme, jen bude složitější pro něj napsat texty.

Můžeš nám říci nějakou aktuální novinku?

Projekt DEMONS & WIZARDS bude mít pokračování, v prosinci jej natočíme ve studiu, takže v prodeji by mohl být na jaře příštího roku. Skladby budou rychlé a lyrické. Každý příznivec BLIND GUARDIAN i ICED EARTH si určitě na desce najde něco pro sebe.

Autor: Black Knight a Maddest Hatter
Překlad: Votan
Zdroj: HeavyMusic.ru
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist