novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
André a Marcus na chatu (07/1999)

Jak jsem předevčírem avizoval, měla se údajně na chatu provozovaném časopisem Rockhard objevit dvojice z Krefeldské bandy, a to konkrétně Marcus a André. Upoutávky, které jsem na zmiňovaném serveru nalezl napovídali, že tomu tak opravdu bude.
Následující den jsem v příslušnou hodinu vyťukal na prohlížeči adresu www.rockhard.de a čekal co se bude dít... Jakmile jsem na chatu spatřil osoby se jmény Marcus (Blind Guardian) a André (BLIND GUARDIAN) bylo mi jasné, že mám skvělou příležitost si s oběma strážci promluvit (vzhledem k náporu ostatních přítomných se však o souvislém rozhovoru v pravém slova smyslu nedá hovořit).
Snažil jsem se klást oběma strážcům stejné otázky, ale André po několika odpovědích jaksi nezvládal a omezil se proto na odpovědi ve své mateřštině. Naopak, k mému překvapení se rozhovořil Marcus (stále jsem měl pocit, že si tento bard drží od styku s veřejností jistý odstup) a musím říci, že to bylo povídání příjemné.

Pochopitelně mě zajímalo vše v souvislosti s naší zemičkou. Na otázku zda si ještě vzpomínají na vystoupení v Třinci oba shodně odpověděli, že jej mají živě v paměti. Velmi rádi na akci vzpomínají, prožili tu prý mnoho legrace a bylo jim u nás fajn (až na tu bouřku, která se přes Třinec přehnala, připomenul Marcus). Na otázku, zda postřehli naší plachtu s nápisem "Fans around Czech internet page of BLIND GUARDIAN", Marcus opět kladně odpověděl s tím, že vždy vítají akce tohoto tipu a plachty si pochopitelně nemohli nevšimnout (mimochodem jsme naprosto zřetelně vidět na video záznamu, který byl profesionálně z Třince pořízen, takže si nás musel všimnout i Thomen za bicími).
Následovala otázka, která musela bezpochyby padnout. Kdy opět strážce v naší zemičce uvidíme? André říkal, že by tomu tak mělo být na příštím turné. Marcusovu odpověď: "we´ll be back for sure!" netřeba překládat ani komentovat. Další odpovědi vezmu opravdu stručně:

  • André potvrdil, že si Blindi budují vlastní nahrávací studio.
  • oba potvrdili, že pracují na novém albu, které by mělo být vydáno příští rok.
  • strážci údajně nedostali žádnou nabídku podílet se hudebně na soundtracku k filmu "Lord Of The Rings". André by si to velmi přál a je schopen složit cokoliv, avšak tvrdil, že lidé kolem filmu nemají pochopení pro metalovou hudbu,
  • Marcus potvrdil, že nemají žádného managera (prý šetří peníze).
  • jediné co Marcusovi vadí na vydávaných bootlegs, je ta skutečnost, že nejsou v dobré zvukové kvalitě.
  • k dotazu, jak to vypadá s natočením nějakého klipu ve stylu fantasy, Marcus potvrdil Hansiho slova, že by to vzhledem k malému zájmu hudebních stanic o metalovou hudbu byl projekt nákladný a nerentabilní.
  • na otázku zda mají Blindi nějaký job, Marcus odvětil, že žijí již 10 let jen z hudby.
  • na otázku proč si kapela změnila jméno z původního LUCIFER's HERITAGE na BLIND GUARDIAN (zda to nebylo kvůli křesťanským extrémistům), opět Marcus odpověděl: "Mnoho lidí, kteří nevěděli jakou hrajeme muziku, nás řadili do Black metalu, navíc ten název byl stejně stupidní".
  • Andrého nejoblíbenější skladby jsou: Into The Storm, Mordred's Song, And The Story Ends, Blood Tears a Lost In The Twilight Hall.
  • pba rovněž říkali, že je ve vzduchu další živé album, neschidli se však na tom, zda by mělo vyjít teď, po novém regulérním albu nebo ještě později.

Autor: Votan a Yolgezer (Circle Of Turkish Bards)
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist