novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
"Není úniku z reality" - úryvek z rohovoru s Hansim (1998)

Využít dílo Silmarillion jako základní koncept další desky v takové šíři (dílo má pokračovat na EP) nebyl jistě unáhlenou volbou po ohromném úspěchu desky "Imaginations From The Other Side".

(reakce na otázku o stylu komponování)

Trochu jsem si pohrával s myšlenkou použít jako námět pro další desku ságu o Nibelungenovi (další z mých vášní). Jsem totiž touto legendou naprosto fascinován... zvláště pak postavou Theodorica, barbarského krále, spojence i nepřítele velkého Attily, který válčil proti křesťanství (i když sám byl křesťanem). Theodoricus patřil k Árijské sektě, pozor neměla nic společného s Árijskou rasou. Odmítal svátost Krista a sám se prohlašoval za božského ducha, nikoliv za boha samotného. Z tohoto důvodu byl církvi krajně nepohodlný... velmi zajímavý námět, plný silných charakterů...
Když jsem tento námět navrhl Andrému, odpověděl: "Jsi blázen, deska bude o Tolkienovi"! André je totiž velký fanatik do fantasy, větší než jsem já...

(reakce na otázku o emocionálním náboji desky)

Když vcházíme do studia, každý má své vlastní představy, jak by deska měla vypadat. Následně začínáme své představy uskutečňovat, výsledkem je první verze desky, která je velmi drsná (syrová). Pořádná  makačka následuje v druhé fázi. Především André odvádí velký kus práce. Natočíme základní linie písní s kytarami a bicími. Dostáváme tak druhou verzi, okleštěnou o sóla a zpěv. Ty přichází v další fázi. Album začíná několika zvuky a partiemi a roste do orchestrální podoby s hutným a vzrušujícím zvukem.
Deska Nightfall In Middle-Earth je exibicí všech emocí, které ti Silmarillion může dát. Snažíme se veškeré pocity z tohoto díla poskládat a vytvořit tak maximální hromadu emocí a nálad. Nejen samotnou hudbou, ale i texty ... naším heslem je: "očekávej nečekané". Deska obsahuje prvky, které dokáží udeřit posluchače takříkajíc přímo do obličeje a pak jiné, které ho laskají... od všeho kousek.

Nepostřehl jsem zda deska obsahuje pasáž, kdy Dor-Lomin (postava lidské rasy), bojující proti Morgothovi, pomůže Eldarskému králi uniknout.

Skvělé! Tím deska končí, Hurin je poražen Morgothem a odvlečen do jeho pevnosti... příběh bude pokračovat na EP, který se chystáme natočit někdy v září... (z důvodu Hansiho zdravotních potíží bylo od natáčení zmiňovaného EP upuštěno - poznámka Votan).

(na otázku co dál?)

Rovněž bychom chtěli natočit videoklip. Mám jistou představu, ale stálo by to milióny!

Víš, že se připravuje natáčení filmu "Pán prstenů"?

Slyšel jsem o tom, doufám, že k němu budeme moci udělat soundtrack.

Překlad: Votan
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist