novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
Úryvek z rozhovoru s Andreasem Marshallem

Andreas Marshall ...Kdybys měl přiblížit poměr, kolik času zkonzumují malby obalů desek a kolik filmování?

Momentálně věnuji asi sedmdesát procent času filmování, ale to se neustále mění. Na obálku desky... znáš poslední BLIND GUARDIAN? To je asi můj nejvydařenější cover. Vážně se mi moc líbí, je to asi jediné mé dílo, které bych si ve svém vlastním bytě pověsil na zeť jako plakát. Na takové malbě strávím mnoho týdnů. Je těžké to říct, záleží na tom, jak velký projekt to je. Ale ti nový BLIND GUARDIAN, pokud to upřímně tryská přímo ze srdce, když opravdu žijí tou atmosférou, pak na tom ochotně pracuji velice dlouho.

Jsi zcela spokojen se svým stylem malování, nebo víš o některých věcech, na nichž bys měl zapracovat, které by mohly být změněny?

Záleží na druhu práce. Už jsem zmiňoval BLIND GUARDIAN, s tou poslední obálkou jsem absolutně spokojen. Není tam mnoho barev, je velmi, velmi temná, většinu detailů lze rozeznat až na plakátu. Je to přesně ten typ malby, jakému bych se chtěl nadále věnovat. Nemnoho barev, žádné pestré, jásavé barvy. Ne tak vybarvené jako některé mé dřívější záležitosti.

Když začínáš, vytváříš si představu sám, nebo přijímáš náměty od muzikantů?

Někdy je to stoprocentně můj námět, jindy, například u BLIND GUARDIAN je pravidlem, že posílají vymakaný koncept toho, co má obal vyjadřovat, o čem jejich deska je. Vždy za jejich albem stojí konkrétní příběh, věrně vycházející například z Tolkienovy trilogie Prstenů, takže i tak dostávám precizní pozadí k tomu, co ilustrovat. Významně na grafice spolupracujeme. Rozvineme dva, tři nápady a pak diskutujeme, který bude nejvhodnější. Ve většině případů rozvíjíme koncepci obalu spolu s muzikanty.

Zabýváš se obvykle i zpracováním vnitřních stránek bookletů, nebo většina tvých zakázek končí u titulní strany?

Vnitřní stránky jsem ilustroval například u BLIND GUARDIAN. Záleží na tom, zda mám dostatek času, zda kapela má rozpočet na obsáhlý booklet...

Autor: Katka Pancová & Robert Balčirák
Zdroj: Spark (09/1998)
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist