novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
LUCIFER'S HERITAGE - jak to vše začalo

S Andrém jsme se poprvé potkali na obchodní škole v Krefeldu (Německo) v roce 1984. Rychle jsme zjistili, že máme společné záliby jako vášeň k Heavy Metalu a navíc každý hrajeme ve své kapele. Já hrál na rytmickou kytaru v kapele EXECUTOR a André v kapele EUROPEAN. Nicméně ta jeho byla zkušenější a profesionálnější. Po nějaké době si změnili název na ZERO FAULT. André však nebyl příliš spokojený s frontmanem jejich kapely, respektive jeho vokálním projevem. Během prázdnin se André spolu s celou třídou pokoušel odhadnout můj talent, který spočíval v neuvěřitelném řvaní. Vzhledem k tomu, že jsem si chtěl splnit svůj sen a stát se co nejrychleji profesionálním muzikantem, příliš dlouho jsem se nerozmýšlel a vstoupil do kapely ZERO FAULT. Následně jsme přesvědčili oba ostatní členy naší nové sestavy a přejmenovali se na LUCIFER'S HERITAGE.

Lucifer's Heritage - zleva: André Olbrich, Hansi Kürsch, Thomas Stauch, Markus DörkTehdy jsem měl možnost seznámit se s Andrého žákem na kytaru – Thomenem. Bohužel k hraní na kytaru Thomenovi chybělo to nejdůležitější a to talent. Jednou se však stalo něco neuvěřitelného. Když jsme byli u Olbrichů doma, Thomen si sedl za jejich bicí a začal vydávat zajímavé rytmy. Říkali jsme si, že nejspíše bušil do hrnců už od raného dětství. Po této zkoušce André Thomenovi navrhl, že jej místo na kytaru bude učit na bicí a Thomen tedy začal hrát na bicí, avšak v jiné kapele. Nicméně oba udržovali těsné spojení, vždyť André byl pro Thomena něco jako kmotr. Kolikrát, když André trávil čas se svou přítelkyní, Thomen na něj trpělivě čekal u domovních dveří a vždy když jsem přišel k Olbrichům na zkoušení nemohl jsem na zahradě nepřehlédnout hustý cigaretový dým. Ano, Thomen už tu je… jak roztomilé.

Jednou André Thomenovi řekl, že má v kapele frontmana, který zpívá jak Paul Di'Anno. A jelikož Thomen byl Di'Annův velký fanda tak to na něj udělalo velký dojem. No a tak když nám z kapely odešel bubeník, první volba padla na Thomena. S touto sestavou jsme se rozhodli natočit demo nahrávku. Všichni souhlasili, že každý z nás na tento projekt ušetří 400 DM (marek), což v té době (počátkem 80 let) bylo hodně peněz. Takže jsme posbírali peníze a uložili je do kasičky. Byli bychom schopni financovat sami naši nahrávku, pokud by… Thomen všechno před termínem nahrávky neutratil. Tak jsme tam stáli s prázdnýma kapsami a přemýšleli kde vezmeme dalších 1.600 marek. Thomen nebyl schopen požádat otce, aby nám peníze dal, vzhledem k otcově nenávistném postoji k naší kapele. Jeho postoj vyplýval z představy, že budeme jeho syna zrazovat od myšlenky stát se pokrývačem. Thomen se ale nikdy nezabýval myšlenkou převzít jednou rodinnou firmu. Proto mu otec tehdy peníze nedal a já dnes chápu jeho postoj. Thomen nebyl schopen zaplatit, proto musel kapelu opět opustit… Několik dní poté se naše finanční situace zlepšila. Andrého babička nám dala nějaké peníze a já v měl v té době práci, takže jsem rovněž mohl do rozpočtu přinést další peníze. Jakmile jsme dosáhli potřebné částky, rozhodli jsme se jako kapela vzít Thomena zpátky. Tak jsme natočili první demo Symphonies Of Doom a kritika jej přijala docela pozitivně. No, žádná z oněch pěti skladeb nebyla předurčena k tomu, aby se stala naším pozdějším hitem. Pouze jediná z nich s názvem Helloween byla natolik slušná, že jsme ji pak použili (s jinými aranžemi a názvem Wizard's Crown) na našem debutním albu Battalions Of Fear. Po natočení alba Thomen opět odešel z kapely – dodnes nevíme proč… a tak se k nám vrátil náš dřívější bubeník Hans-Peter Frey.

Lucifer's Heritage - zleva: Christof Theissen, Hansi Kürsch, Hans-Peter Frey, André Olbrich V polovině 1986 roku jsme nahráli druhé melocko-speed-power metalové demo Battalions Of Fear. S písní Majesty, která se později stala úvodní skladbou na našem debutu, jsme se poprvé dotkli Tolkienovy tvorby. Rovněž jsme se rozhodli, že druhý kytarista Markus Dörk není pro kapelu více užitečný a hledali za něj náhradu. Tím se stal kytarista Christof Theissen, který však na náš vkus hrál příliš trash a tak jeho účast neměla dlouhého trvání. Najednou zaznělo, že můj hlas není to co je potřeba. A tak jsme uskutečnili konkurz na nového zpěváka. Navštívila nás celá řada podivných típků a nakonec jsme se utvrdili, že můj hlas je beztak lepší než to co jsme měli možnost slyšet. Od té doby v kapele nezazněl žádný požadavek na změnu zpěváka.

Následně jsme řešili další problém s hledáním nové zkušebny. A tehdy vstoupil do hry Marcus a jeho kapela REEDEMER. Měl vše co jsme potřebovali: zkušebnu a navíc to byl skvělý típek s kterým jsme rozuměli od samého začátku. V té době Marcus marně hledal do své skupiny zpěváka. A tak netrvalo dlouho, Marcus rozpustil svou kapelu a vstoupil k nám. Hádejte kdo tehdy byl v REEDEMER na postu bubeníka? Správně, Thomen. André tak přijal s otevřenou náručí svého starého kamaráda. Ostatně šéfredaktor časopisu Metal Hammer založil novou nahrávací společnost NO REMOSE a nabídnul nám podepsat smlouvu. Problém byl v tom, že náš bubeník Hans-Peter Frey chvíli předtím kapelu opustil… takže Thomen přišel v pravou chvíli…

S touto sestavou jsme nahráli naší debutní desku Battalions Of Fear, avšak v průběhu jejího nahrávání nás přejmenovali. Zjistili jsme, že každý kdo si koupil naše demo nás podle názvu řadil do black metalového stylu, což nebyl náš úmysl. Zkrátka název „Lucifer's Heritage“ nevyjadřoval náš hudební styl. A tak jsme si ve studiu sedli a napsali seznam návrhů na nový název kapely. Několik dní jsme se jmenovali BATTERY, podle jedné ze skladeb Metallicy. Naši přátelé nás upozornili, že to není moc dobrý nápad. Tak jsem přišli s dalším názvem RAGING WATERS, tentokrát podle známé skladby TESTAMENTu – nakonec jsme však vybrali můj návrh… BLIND GUARDIAN.

Autor: Hansi Kürsch
Zdroj: Hammer (02/2002)
Překlad: Votan



historie kapely
historie Lucifer's Heritage
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist