novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
31/12/05 Nový singl Fly je hotov. Bude obsahovat tři skladby a to Fly (inspirovaná filmem "Finding Neverland"), Skalds and Shadows (akustická verze, v duchu skladeb The Bard's Song nebo A Past and Future Secret. Slovo Skald je staroseverské označení pro barda, skladba je inspirovaná Ságou Volsunga) a In A Gadda Da Vida (cover verze kapely IRON BUTTERFLY). Autorem obalu je Anthony Clarkson. Předpokládaný termín vydání singlu je únor/březen 2006.
31/12/05 Na nové desce se dokončuje nahrávání kytar a některých basových partií. V neposlední řadě je třeba dokončit nahrávání zpěvu. Bohužel Hansiho hrdlo zasáhl virus, následkem čehož je nahrávání vokálů posunuto zhruba o měsíc. Tím se posune jak celý mix, tak i samotný termín vydání desky (hovoří se o konci srpna). Název alba, který bude obsahovat 11 skladeb různých stylů (od heavy přes rock až po progresivní styl) ještě není definitivně stanoven. Hansi navrhuje A Twist In The Myth nebo Borderline Myth.
21/11/05 Zdá se, že ex-strážce Thomena Staucha v novém působení pronásleduje smůla za smůlou. Nejdříve to byl posun vydání debutního alba SAVAGE CIRCUS, následně pak problémy s distribucí tohoto alba fandům a teď je to neúčast na festivalu Bang Your Head 2006. Thomen se však nevzdává a je připraven realizovat menší turné. V rámci něj budou hrány skladby z debutního alba Dreamland Manor, dále z debutního alba IRON SAVIOR (jehož byl zakladatelem), z produkce kapely PERSUADER (kapela Jensa Karlssona a Emila Norberga). Je možné, že se do repertoáru podaří dostat i některé starší kousky BLIND GUARDIAN jako Hall Of The King nebo Tommyknockers.
24/09/05 Půlroční hlasování o nejoblíbenější album BLIND GUARDIAN dopadla následovně:
1. Nightfall In Middle-Earth - (454 hlasy) 39%
2. Imaginations From The Other Side - (230 hlasů) 20%
3. A Night At The Opera - (98 hlasů) 8%
4. Somewhere Far Beyond - (90 hlasů) 8%
5. Tales From The Twilight World - (83 hlasy) 7%
6. Live - (61 hlas) 5%
7. The Forgotten Tales - (53 hlasy) 5%
8. Battalions Of Fear - (39 hlasů) 3%
9. Follow The Blind - (25 hlasů) 2%
10. Tokyo Tales - (27 hlasů) 2%
04/08/05 Již brzy zahájí strážci produkci nového alba a to opět pod taktovkou Charliho Bauerfeinda, avšak poprvé pod hlavičkou nového labelu NUCLEAR BLAST. Oficiální název deska zatím nemá, nicméně existují již pracovní názvy skladeb: Carry The Blessed Home, The Edge, In Search For The Lionheart, Market Square, Another Stranger Me a Otherland. Vydání singlu je plánováno na únor 2006, deska pak na duben 2006. Na evropské turné se kapela chystá v září téhož roku.
28/07/05 BLIND GUARDIAN našli nového bubeníka! Stal se jím neznámý Frederik Ehmke, který údajně okouzlil ostatní strážce svou energičností, výrazovostí a vysokou dovedností při odehrání některých klasických BG vypalovaček. Právě on je schopen na jedné straně přijmout zavedené hudební postupy slepých strážců, na druhé straně přinést svou vizi do bicích a muziky vůbec.
22/07/05 Po ukončení spolupráce s vydavatelstvím VIRGIN se BLIND GUARDIAN pustili do hledání nového vydavatelství, aby nakonec podepsali smlouvu s NUCLEAR BLAST.
14/04/05 Dle Hansiho slov odchod Thomena nijak neohrozí práci na novém albu, které má být vydáno někdy v roce 2006. Vydání orchestrálního projektu se plánuje o rok později, tedy během roku 2007. Co se týká nového bubeníka již mají několik nabídek a tipů na jeho obsazení a tak momentálně nepotřebují nové adepty z lidu, kteří je dennodenně kontaktují (respektive webmastery oficiálních stránek).
10/04/05 Dnes již bývalý bubeník Thomen Stauch prezentuje na vlastním webu www.thomen.de své hudební projekty na kterých poslední dva roky pracuje. První má název COLDSEED a je připravován s Björnem Stridem z kapely SOILWORK, druhým je pak SAVAGE CIRCUS. Po odchodu z BLIND GUARDIAN se právě SAVAGE CIRCUS stává hlavní Thomenovou kapelou. Na webu můžete momentálně nalézt ukázky (pre-produkce) skladeb Evil Eyes a Ghost Story.
10/04/05 Thomen ke svému odchodu z kapely BLIND GUARDIAN ještě dodal, že důvodem určitě není jeho samostatný projekt SAVAGE CIRCUS. Naopak potvrdil, že je to dlouhodobá (zhruba 3 roky) názorová rozdílnost mezi ním a ostatními členy v hudebním i osobním pohledu na směřování slepých strážců, které nelze překonat. Všichni mají zájem tvořit poctivou muziku, tu však nelze dělat pokud jednotliví členové nesledují stejný cíl. Dokáže si představit, že je to pro všechny fandy těžká rána. Takový je však život a vůbec nemá smysl hodnotit nebo dokonce, bez znalosti detailů, soudit kdo je tímto stavem vinen. Jeho odchod však určitě neznamená konec BLIND GUARDIAN. Oba subjekty jdou svou, pro ně tou nejlepší cestou.

Z historie SAVAGE CIRCUS: Dva roky zpátky začal Thomen ve svém domácím studiu komponovat skladby pro kapelu BLIND GUARDIAN. Jakmile dokončil první píseň velmi brzy si uvědomil, že nezapadá do novodobého hudebního stylu kapely a podobá se spíše skladbám z dřívějších alb jako Tales From The Twilight World, Somewhere Far Beyond, Imaginations From The Other Side. A tehdy vznikl nápad dát dohromady několik lidí a napsat více takových písní. V březnu 2004 oslovil svého letitého kamaráda, producenta a muzikanta Pieta Sielckeho z kapely IRON SAVIOR, který mu dal tip na švédskou kapelu PERSUADER. Jejich hudební styl melodického power metalu Thomena očaroval, navíc zpěvákův hlas se úplně podobal Hansimu ze starých časů BLIND GUARDIAN. Proto neváhal a kapelu vyzval ke spolupráci, stejně jako Pieta, který se ujal basy a produkce. Prostřednictvím elektronické korespondence nakonec vzniklo 9 skladeb. Následně byla podepsána smlouva s vydavatelstvím Dockyard1. V únoru 2005 pak začala produkce a nahrávání v Karo’s studiu kde Thomen již dříve natočil bicí pro jiný samostatný projekt COLDSEED. V této chvíli jsou skladby mixovány a vlastně se čeká na návrat Rolfa Koehlera z koncertní šňůry, který má na desku hudebně přispět. Vydání debutního alba se očekává na přelomu srpna a září 2005.
09/04/05 Z oficiálních zdrojů přišla šokující novina - bubeník Thomen Stauch opouští po 20 letech kapelu BLIND GUARDIAN!

Ahoj všem,
žádné zprávy jsou dobré zprávy. Tato je však špatná. Po 20 letech společné hudební cesty a dlouhé, otevřené a upřímné diskuzi všech čtyř členů kapely jsme došli ke společnému závěru (včetně Thomena), že je ta nejlepší doba k tomu, aby Thomen opustil kapelu. Vzhledem k tomu, že již delší dobu mezi námi existují rozdílné hudební a osobní názory, je stále těžší najít přijatelná a vhodná řešení pro každého jednotlivce v kapele. Takové okolnosti však mohou vyvolat těžké interní problémy. Abychom se vyhnuli případnému poškození našeho těsného přátelství je tento složitý krok nezbytný. Pokud jde o kreativitu nebo progresi žádný z nás nechce druhého držet stranou. S přihlédnutím k tomuto faktu vypadá rozchod sice smutně, ale je jediným řešením. Přejeme Thomenovi vše nejlepší do budoucna a doufáme, že v blízké době přijdeme s pozitivnější zprávou.

...a den jednou opět nastane...

Hansi


Drazí bardi,
jak jste se dočetli v Hansiho stanovisku, nejsem již více bubeníkem kapely BLIND GUARDIAN. Od této chvíle jdu jinou hudební cestou. Musím uznat, že je to docela smutné, avšak nezbytné rozhodnutí pro zachování našeho přátelství. Stojím plně za Hansiho prohlášením, proto mé vyjádření bude stručné. Přeji kapele BLIND GUARDIAN vše nejlepší do budoucna a doufám, že najdou nového bubeníka bez nějakých sporů. Také bych chtěl využít možnosti poděkovat každému jednotlivě a všem Vám, kteří stáli při nás, našim fanouškům. Jste nejlepší!!! Doufám, že vás brzy zase uvidím! Velký dík mým bývalým kolegům, Hansimu, Andrému a Markusovi za všechny ty skvělé chvíle, které jsme prožili.

...a další cesta začíná...

Opatrujte se,

Thomen
25/01/05 Všem přeji šťastný Nový rok! Ačkoliv jsme se již řadu měsíců neozvali, neznamená to, že jsme úplně zlenivěli. Naopak je zde řada věcí, které jsou aktuální jako např. úspěšně pokračující produkce projektu "DEMONS & WIZARDS", stejně jako psaní textů pro další desku BLIND GUARDIAN.
Společně s Andrém jsme dokončili 5 skladeb nového alba a 10 skladeb pro orchestrální projekt. Včera jsme se sešli s Charlie Bauerfeindem (jenž bude produkovat obě alba), s kterým byl projednán hrubý pracovní plán na následující měsíce. Definitivně započneme práce během tohoto roku a vše by mělo být dokončeno dříve než jak tomu bylo v případě alba "A Night at the Opera".
Co se týká další desky projektu "DEMONS & WIZARDS" - jsem rád, že mohu oznámit skutečnost, že 5 skladeb bylo již zmixováno a dalších 7 je v pořadí. Nemohu však s konečnou platností říci kolik z těchto (12) skladeb použijeme na regulérní desku a které jako bonusový materiál. 11 z nich je naším autorským dílem (Schaffer/Kürsch) a ta dvanáctá je cover verze. Vše bude dokončeno v polovině února a album vyjde na přelomu jara a léta. S výsledkem alba jsme s Jonem spokojeni. Mou nejoblíbenější skladbou je "Touched by the Crimson King". Zatím jsme neprobírali název alba, to bude otázka následujících okamžiků. Dáme vám vědět.

Hansi
04/10/04A mám tu další informaci o pěveckém "hostování" Hansiho - tentokrát pro ruskou kapelu THE ARROW kde nazpíval kompletně vokály v demo-skladbě Never Say Never. Ruskou kapelu THE ARROW Hansi zná především díky Dr. Venomovi (designér posledních obalů alb BG), který současně vystupuje jako jejich manager. Hansi obdržel hudební materiál a text, který pak zvlášť (ve studiu BG) nazpíval. Důvodem spolupráce byla sympatie k hudební tvorbě kapely a po osobním setkání i k členům kapely. Připomínám, že kapela THE ARROW se rovněž účastnila mezinárodního tributu BLIND GUARDIAN s coverem Time What Is Time.
04/10/04Hansi se účastnil jako hostující muzikant natáčení aktuálního alba kapely ANGRA - Temple Of Shadows (2004), kde si částečně zazpíval ve skladbě Winds of Destination.
27/09/04A takhle to zhruba vypadalo při veřejném promítání DVD před jeho oficiálním prodejem...22/08/04 Hansiho komentář k formování BLIND GUARDIAN, respektive jeho předchůdce Lucifer's Heritage. [...]
11/06/04Stáhněte si reklamní trailer k DVD Imaginations Through The Looking Glass. [...]
10/05/04 Předtím než se DVD dostane na pulty německých obchodů, je připraveno velké promítání jeho obsahu na velkých plátnech a to v následujících městech:

06.06. - Stuttgart
07.06. - München
09.06. - Bochum
10.06. - Düsseldorf
11.06. - Hamburg
15/04/04Dlouho očekávané DVD BLIND GUARDIAN má již svůj název a termín vydání. Dvojité DVD (jedno se záznamem z Open Air festivalu v Coburgu a druhé bonusové DVD) nese název "Imaginations Through The Looking Glass" a v Německu vyjde 14. června 2004. DVD budou jak v systému PAL tak i NTSC, každá země bude mít svůj přístupový kód. Reklamní trailer na nové DVD bude brzy zveřejněn na oficiální stránce, stejně jako obal.
22/02/04Hlavním obsahem chystaného DVD bude pochopitelně Open Air v Coburgu. Připravuje se však i bonusová část, která se bude skládat z momentek "za scénou", rozhovorů a záznamů z jiných koncertních vystoupení (turné k A Night At The Opera). Předpokládaný termín vydání DVD je květen/červen 2004.
28/08/03Playlist z Pardubic: War of Wrath, Into The Storm, Welcome To Dying, Nightfall, The Script For My Requiem, Valhalla, Lord Of The Rings, I´m Alive, Mordred´s Song, Punishment Divine, And Then There Was Silence, The Bard´s Song - In The Forest, Imaginations From The Other Side, And The Story Ends, Time Stands Still (At The Iron Hill), Mirror Mirror.
14/08/0318ti měsíční světové turné k albu "A Night At The Opera" bude završeno v Athénách 25. října. Za tuto dobu BLIND GUARDIAN odehráli 84 koncertů ve 21 zemích.
25/07/03 Téměř po dvou a půl letech od zahájení projektu vyjde příští týden u švédského vydavatele TPL Records mezinárodní tribute na počest BLIND GUARDIAN. Připomenu, že tributu se účastnily dvě kapely z ČR a dvě ze Slovenska. Celkem je na disku 14 skladeb. [...]
17/06/03Album Live se stále drží v německé hitparádě a to na 42 pozici.
07/06/03Bubeník Thomen Stauch překonal infekci šlach a vrací se zpět za "škopky".
07/06/03Album Live si stojí v německé hiptarádě na 16. pozici.
25/05/03V Řecku singl zaujímá 20. pozici.
20/05/03 Singl The Bard's Song (In The Forest) vstoupil do německé hitparády 40. pozici. V Itálii se umístil na 31. pozici.
15/05/03 Bubeníka Thomena Staucha postihly stejně jako před dvěmi lety zdravotní problémy a to infekce šlach v ruce. Velké bolesti spojené s bubnováním mu proto nedovolí odehrát aktuální živá vystoupení. Dokud se plně nezotaví nahradí jej Alex Holzwarth (bratr baskytaristy Olivera).
05/05/03 Dnešním dnem je v prodeji nový singl s názvem The Bard's Song (In The Forest).
24/03/03 V první polovině tohoto roku vyjde singl a live album BLIND GUARDIAN!

Ahoj všem,
přináším první informace o chystaném živáku: určitě se bude jednat o dvojCD. Doposud jsme namixovali 20 skladeb, které byly odehrány v různých městech našeho posledního turné. Konkrétně jde o skladby: Into the Storm, Welcome to Dying, Nightfall, The Script for my Requiem, Harvest of Sorrow, Valhalla, Majesty, The Soulforged, Under the ice, Born in a Mourning Hall, Lord of the Rings, Punishment Divine, Time stands still, Bright Eyes, The Bard´s Song - In the Forrest, Imaginations from the other side, Lost in the Twilight Hall, Journey through the dark, A past & Future Secret and Mirror Mirror.
Stále nevíme jak se bude live album jmenovat, stejně jak bude vypadat obal alba, avšak alespoň víme kdy bude album vydáno... 26. května. Předtím vyjde singl s několika verzemi skladby "The Bard´s Song" (konkrétně půjde o novou studiovou nahrávku skladby a několik jejich živých verzí, které ukáží různé reakce publika na celém světě na tuto baladu)... (Marcus)
15/03/03 Dvoudenní festival BLIND GUARDIAN Open Air 2003 proběhne v německém Coburgu. Pozitivní na tom je fakt, že vzdálenost od českých hranic nepřesáhne 130 km! Dají se proto předpokládat podstatně nižší náklady na dopravu. V dalších dnech přineseme kalkulaci zájezdu. (Votan)
10/03/03 Dnes skončilo hlasování o skladby, které zazní na dvoudenním BLIND GUARDIAN festivalu. V následujících dnech bude zveřejněn TOP 30 písní. Prvních pět strážci zahrají na obou dnech festivalu, dalších dvacet bude rozděleno. Část zahrají v pátek (13.06.), druhou část v sobotu (14.06.). Zbylých pět bude odehraných pouze pokud zbude čas (nicméně na setlist budou zařazené).
06/03/03 Dnes mi Hansi mailem potvrdil, že BLIND GUARDIAN letos opravdu vystoupí v České republice a to konkrétně 22. srpna 2003 v Pardubicích! (Votan)
06/03/03 Čtenářská anketa časopisu Rock Hard Magazine za rok 2002 dopadla pro strážce pozitivně, když se BLIND GUARDIAN umístili na druhém místě v kategorii nejlepší kapela roku (za IRON MAIDEN), na páté příčce v kategorii album roku (za NIGHTWISH, IN FLAMES, MANOWAR, AVANTASIA). Hansi se pak umístil v kategorii muzikant roku na 9. místě. Prvního nejlepšího místa se jim podařilo dosáhnout v kategorii live.
06/03/03 Ze stejného města Krefeld, z kterého pocházejí i samotní strážci přichází kapela DIE BLINDEN GARDIEN. Doposud nikdy nehráli živě pod tímto názvem. Poprvé se tak stane 15.03. v Krefeldu a jelikož to bude poprvé, bude tomu přizpůsoben i setlist - jen a pouze repertoár BLIND GUARDIAN.
09/01/03 Něco perliček ze zákulisí...
Druhý moskevský koncert BLIND GUARDIAN se podle slov šéfa ruského fanklubu neobešel bez komplikací. Termín vystoupení totiž následoval chvíli po "neúspěšném" teroristickém útoku Čečenců na moskevské divadlo a tak logicky vyvstala otázka zda koncert zrušit či nikoliv. Nakonec se organizátoři rozhodli pro uspořádání akce, avšak těsně před vystoupením obdrželi informaci, že v koncertním sále je uložena bomba. Z tohoto důvodu byla nařízena evakuace, vše prohledáno a pochopitelně nic podezřelého nenalezeno. Kvůli zpoždění však byla zrušena předkapela a strážci málem neodehráli, jelikož jeden z nich se zdráhal na scénu vyjít. Nakonec však odehráli 40 minutový set.
Před dubnovým vystoupením v německém Langenu proběhla mezi návštěvníky anketa, které skladby by měli strážci odehrát. Prakticky všichni vyjmenovávali pouze skladby starších pecek, novou desku hodnotili velmi rozpačitě až odmítavě.
01/01/03 Právě jsme dokončili světové turné, které i díky vám hodnotíme jako největší a nejúspěšnější v naší historii. V příštím roce nás čeká festivalová sezóna a především vydání živého alba! Začneme na něm pracovat od poloviny ledna, kdy nás čeká poslech všech pořízených nahrávek a výběr těch nejzdařilejších. Do té doby si oddechneme s našimi rodinami. Přejeme vám Veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Na viděnou v roce 2003...

Marcus (z 22.12.2002)
21/11/02 V listopadovém čísle fantasy měsíčníku PEVNOST je zveřejněn rozhovor s Alešem Brichtou. Jedna z otázek se týkala i slepých strážců.
PEVNOST: "V 80. letech se vytvořila odnož metalu, která úzce souvisí s fantasy, tzv. bardský metal. V Pevnosti jsme už psali o BLIND GUARDIAN. Znáte je?"
Aleš Brichta: "Shodou okolností tuhle partičku znám už když začínali. Psali nám dopisy jestli by si s námi nemohli zahrát". Není to k pobavení?
29/10/02 Potvrzeno! Čas strávený se strážci v backstage ve Vídni přineslo své výsledky. Pochopitelně se náš rozhovor točil především okolo námi pořádaného mezinárodního tributního projektu na počest BLIND GUARDIAN. V současné době totiž vyjednáváme s jedním švédským labelem kvůli jeho oficiálnímu vydání. Co však považuji za úspěch, že jsem se strážci domluvil vystoupení dvou kapel z tributního projektu na jimi pořádaném BLIND GUARDIAN festivalu 2003! Marcus a Hansi se okamžitě rozhodli pro slovenskou kapelu GALADRIEL (která na tributní album nahrála cover The Bard's Song - The Hobbit) a německé BLACKENED (cover Another Holy War).
13/08/02 To, že v tištěném fantasy měsíčníku PEVNOST jsou nakloněni kapele BLIND GUARDIAN vím již z minulého čísla, ale že se dočkám v srpnové čtyřce další recenze na slepé strážce a navíc velkou upoutávku na tyto stránky v rubrice "internet" mě ani ve snu nenapadlo. V publikovaném textu je uvedeno:

Internetoví BLIND GUARDIAN
Tato zajímavá německá skupina hrající stylem "bards metal" má neméně zajímavé stránky i na českém internetu. Snahou tvůrců tohoto doslova kompletního elektronického fanklubu je nejen představit tuto dnes již klasickou kapelu, muziku, kterou hraje, a vše, co s ní souvisí, ale také sdružit fanoušky netradičního hudebního stylu do jedné velké rodiny Bardů. Proto tu najdete i odkazy na další fandovské stránky a nadšence tohoto směru, hlavně na estonské stránky The Bard's Guild (www.bards.ee), které opravdu stojí za návštěvu.
České domovské stránky BLIND GUARDIAN jsou velmi pěkně provedeny a mohu potvrdit, že obsahují skutečně všechny informace o této čtveřici, o jejíchž dvou deskách jsme se zmínili i v Pevnosti. Samozřejmě se tu dočtete i o nových připravovaných projektech a koncertech, ale také zde najdete rozhovory se členy kapely, mnoho recenzí na jejich desky, historii, diskografii, fotky a spousty dalších informací. Myslím, že to vše není určeno jen skalním nadšencům metalu. Naopak, každý, kdo má rád fantasy, se zde může seznámit s velmi oblíbenou moderní formou bardských songů, které mají ten správný kovový říz a jejichž nedílnou součástí jsou také elektronické kytarou doprovázené balady, ze kterých se bude až tajit dech. Málokdo totiž v tomhle stylu dokáže hrát a vyprávět lépe, než právě BLIND GUARDIAN. Kdo neslyšel, nepochopí.
http://www.blind-guardian.cz
12/08/02 Není to poprvé, kdy v průběhu koncertního turné některého z jejich členů postihnou zdravotními problémy. Tím postiženým je tentokrát bubeník Thomen Stauch. Jak sám Thomen uvedl, od festivalu Wacken Open Air pociťuje stále větší bolesti v levé ruce. Vyšetřující doktor potvrdil infekci šlachy a tak ruku čeká zpevnění sádrou, aby minimálně 14 dnů nedošlo k žádnému pohybu prstů. Thomen se tak nebude moci znovu po 4 letech zúčastnit brazilské šňůry. Kapela však koncerty v Jižní Americe nezrušila a vzala si na pomoc Alexe Holzwartha (RHAPSODY). Alex tak bude již druhým hostujícím Holzwarthem v kapele, jelikož u BLIND GUARDIAN hraje od roku 1998 na basu bratr Oliver...
10/04/02 Zpěvák Hansi Kursch přispěl svým hlasem na nové album kapely RAGE Unity...
25/03/02 A máme tu shrnutí za druhý týden prodeje nového alba A Night At The Opera: Německo (#5), Švýcarsko (#34 německá část, #44 francouzská), Španělsko (#8), Švédsko (#10), Řecko (#1), Itálie (#11), Norsko (#), Francie (#67) a Rakousko (#17)...
18/03/02 Deska A Night At The Opera se v posledním týdnu umístila na velmi zajímavých pozicích. Řecko (#1), Itálie (#11), Německo (#5) a Rakousko (#17).
18/03/02 Na oficiální strážce proběhlo hlasování o nejžádanější skladby pro nadcházejícího turné. Výsledky jsou následující:
Mirror Mirror (2473 hlasů)
The Bard's Song - In the Forest (2060 hlasů)
Nightfall (1863 hlasů)
Lord of the Rings (1716 hlasů)
Imaginations from the Other Side (1533 hlasů)
Valhalla (1514 hlasů)
Bright Eyes (1514 hlasů)
Time Stands Still (at the Iron Hill) (1461 hlasů)
Time What is Time (1346 hlasů)
Majesty (1250 hlasů)
kampaň KAMPAŇ K NOVÉMU ALBU "A Night At The Opera"

A je to tu! Přesně 4. března vyjde v německých zemích nové album BLIND GUARDIAN A Night At The Opera. Díky labelu Virgin a pochopitelně kapele samotné mají čeští a slovenští bardi možnost jako první z mála nahlédnout pod pokličku nového díla. V těchto dnech tak přináším podrobnější informace o albu, první recenze, nové ukázky a především soutěž o originál a promo CD...
kampaň INFORMACE O ALBU
[poslední aktualizace: 28/03/02]

V sekci diskografie naleznete veškeré technické informace jako sestava, hosté, mix, ingeneering, seznam skladeb, texty, překlad, přední a zadní obal alba.
kampaň RECENZE ALBA
[poslední aktualizace: 11/03/02]

4 zaslaná Promo CD = 4 recenze ode mne a tří ostřílených redaktorů metalového portálu MetalMania. První z redaktorů, Darkmoor, se do recenze pustil pěkně zostra a nebral si žádné servítky. Pokud by jste snad chtěli reagovat ne jeho recenzi můžete tak učinit na serveru MetalMania, který umožňuje dotčeným na článek reagovat.
VOTAN - Guardian, guardian, guardian of the Blind - vyzvání zvony krefeldského dómu a oznamují tak metalové obci, že se na scénu dere v pořadí deváté album německých BLIND GUARDIAN - A Night At The Opera. V této souvislosti mě ihned napadá otázka, dokáží vůbec slepí strážci překonat novým albem předcházející orchestrálně výpravnou mordu Nightfall In Middle Earth, kde svým fascinujícím zhudebněním Tolkienova Silmarillionu nasadili vysokou laťku nejen melodickému speed metalu jako takovému, ale především sami sobě? No uvidíme… čtěte dále...
JEREMY - Snáď najočakávanejší počin tohto roka sa konečne z ďalekých zemí nemeckých po zastávke v Čechách dostáva aj ku mne. Ako obvykle sa aj tento krát česko-slovenské pošty “blyskli“ a niekoľko týždňov avízované promo krefeldských rifobijcov my dorazilo po 7 dňoch. Plný očakávania, ale aj mierneho skeptizmu po prečítaní Darkmoorovej kritikopaľby na hlavy mojich obľúbencov, vkladám nová CD Slepých strážcov do prehrávača a... čtěte dále...
DARKMOOR - Další legenda leží břichem vzhůru, další kult rozmetán v prach, další naděje pošlapány necitlivým pařátem otupělosti. Přesně to, čeho jsem se obával už v recenzi na singl krefeldských úderníků, totiž nastalo. BLIND GUARDIAN definitivně propadli kouzlu vlastního studia, místo vymýšlení pověstných killer melodií vsadili na maximální proaranžovanost a výsledkem 14 měsíčního snažení je pejskokočičí dort, ode všeho moc a vlastně skoro nic k jídlu. Neříká se mi to lehce, ale máme tady zklamání roku hnedle v březnu… čtěte dále...
kampaň MP3 UKÁZKY
[poslední aktualizace: 28/02/02]

ukázka (1:20) z písně Battlefield
ukázka (1:15) z písně The Maiden And The Minstrel Knight
ukázka (1:15) z písně Wait For An Answer
kampaň SOUTĚŽ O ORIGINÁL a PROMO CD
[poslední aktualizace: 03/03/02]

Ve dnech 27.02. - 02.03. proběhla na těchto stránkách soutěž pro členy českého a slovenského fanklubu BLIND GUARDIAN o dvě CD (1x originál, 1x raritní promo CD /bez obalu, s nápisem společnosti Virgin/). Správná odpověď na otázku "Kolik vydali BLIND GUARDIAN oficiálně živáků" byla: 1 živák, Tokyo Tales (1993)..
Originál CD (ANATO) získává Richard Král z Brna
Promo CD (ANATO) získává Roman Dvořák z Prahy
Výherní CD budou zaslána 4. března, tedy v den oficiálního vydání desky! Oba výherce žádám o zaslání vlastní oscanované fotografie spolu s cenou do síně výherců...
kampaň MERCHANDISE
[poslední aktualizace: 01/03/02]

Český prodejce metalového merchandise ROCK PARADISE je připraven uspokojit první poptávající nového alba již v den oficiálního vydání, tedy v pondělí 4. března. Pod pultem je připravena první várka asi 30ti kousků. Takže pokud jste z Prahy či Ostravy doporučuji si album zarezervovat na číslech: 02/57315713 pro Prahu nebo 069/6618616 pro Ostravu. Oficiální stránky Rock Paradise najdete na http://www.rockparadise.cz
Co se týká německé společnosti EMP, její aktuální nabídku merchandise naleznete na jejich webu www.emp.de.
kampaň AKTUALIZOVANÉ KONCERTY
[poslední aktualizace: 18/03/02]

12.04.2002 Rijssen - Lucky (Holland)
13.04.2002 Vosselar - Biebob (Belgium)
25.04.2002 Pratteln - Z7 (Switzerland)
26.04.2002 Saarburg - Stadthalle (Germany)
27.04.2002 Hildesheim - Halle 39 (Germany)
29.04.2002 Langen - Stadthalle (Germany)
30.04.2002 Düsseldorf - Phillipshalle (Germany)
01.05.2002 Hamburg - Docks (Germany)
03.05.2002 Lichtenfels - Statdhalle (Germany) cesta za BG
04.05.2002 Berlin - Columbiahalle (Germany)
05.05.2002 München - Babylon (Germany)
07.05.2002 Stuttgart - Congresszentrum b (Germany)
08.05.2002 Bremen - Aladin (Germany)
17.05.2002 Saloniki - Ydrogeios (Greece)
18.05.2002 Athens - Club Rodon (Greece)
19.05.2002 Athens - Club Rodon (Greece)
24.05.2002 St. Petersburg - Yubileyniy (Russia)
25.05.2002 Moscow - Druzhba (Russia)
29.05.2002 Lyon - Rail Theatre (France)
31.05.2002 Barcelona - Razzmatazz (Spain)
01.06.2002 San Sebastian - Anoeta (Spain)
02.06.2002 Avilés - Quattro (Spain)
04.06.2002 Madrid - TBA (Spain)
05.06.2002 Granada - La Industrial Copera (Spain)
06.06.2002 Valencia - Republicca (Spain)
09.06.2002 Milan - Gods of Metal (Italy)
10.06.2002 Paris - Elysee Montmartre (France)
30.06.2002 Istanbul - Host Open Air Festival (Turkey)
03.08.2002 Wacken - Wacken Open Air (Germany)
10.08.2002 Sao Paulo - Via Funchal (Brasil)
11.08.2002 Rio de Janeiro - Garden Hall (Brasil)
15.08.2002 Porto Alegre - Bar Opiniao (Brasil)
31.08.2002 Derby (Assembly Rooms) - Bloodstock (UK)
15.11.2002 Atlanta -ProgPower Festival Festival (USA)
16.11.2002 Montreal - TBA Festival (Canada)
16/02/02 Původní informace, že Japonci nebudou mít bonus track již není aktuální. Japonci budou mít svůj bonus a to akustickou skladbu Harvest Of Sorrow s Hansiho zpěvem (v angličtině).
Skladba Harvest Of Sorrow byla napsána právě Marcusem. Kromě ní se podílel na dalších dvou skladbách (společně s Thomenem), avšak ty nebyly zatím vydány. Snad příště...
Strážci neplánují natočit videoklip. A proč taky, když TV stanice nemají o metal zájem...
Tvorba nového alba trvala 14 měsíců...
Strážci se definitivně rozhodli pro nahrání živáku (dvojCD) z nadcházejícího turné. Skladby budou zaznamenány z několika míst, kterými Blindi projdou. Ohledně DVD nepadlo konečné rozhodnutí.
23/01/02 Pokud bych měl shrnout to nejpodstatnější tak Marcus (Siepen /kytara/) potvrdil, že uvolnili nahrávací studium kapele RAGE a soustředí se na nácviky pro nadcházející turné. Zkoušky probíhají v místnosti o rozsahu 16 m2, což je dle Marcuse o ušní bubínky. Chlapci zjistili, že za ta léta zapomněli spoustu věcí, proto vzpomínají a zkoušejí a zase se rozpomínají. Hansi (Kursch /zpěv/) je spolu s Andrém (Olbrich /kytara/) v Japonsku pracují na propagaci (a nejspíše domlouvají asijské turné - pozn.). Marcus s Thomenem (Stauch /bicí/) se věnují různým záležitostem (design nových tour plakátů). Jakmile se čtveřice opět setká chystají se pokračovat ve zkoušení, aby definitivně rozhodli, které songy budou během turné hrát.
11/01/02 Hansi oficiálně potvrdil mou informaci, že obal na novou desku je hotov. Jméno autora je Paul Gregory a z jeho dílny jsou i covery pro kapelu FREEDOM CALL.

novinky
archiv 2006-2009
archiv 2002-2005
archiv 1998-2001
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist