novinky
členové kapely
historie
diskografie
videografie
recenze
rozhovory
koncerty a turné
fotogalerie
download
odkazy
informace o webu
diskuzní fórum
tributní projekt BG


uk
23/12/01 V americkém US Billboard charts vstoupil singl do hitparády 71. příčkou.
21/12/01 Ve španělské hitparádě zakotvil singl na stupni vítězném.
19/12/01 Nový singl And Then There Was Silence se v řecké hitparádě vyšplhal z 48. místa na 15., aby tento týden zakotvil na 12. příčce. Ve Španělsku singl změnil pozici ze 3. na 4. místo. V Kanadě je singl na 1. místě.
19/12/01 Oficiální mezinárodní fanklub BLIND GUARDIAN s názvem Circle Of The Bards byl zrušen. Informoval o tom Marcus, který za celou kapelu vyjádřil nesouhlas s aktivitami (respektive neaktivitami) fanklubu. Momentálně se uvažuje o zřízení mezinárodního internetového fanklubu při oficiální stránce BLIND GUARDIAN (tedy podobný princip jakým funguje tento český a slovenský fanklub).
01/12/01 Již druhý víkend se nový singl drží v japonské hitparádě na třetí příčce, ve Španělsku na čtvrté... Trochu kuriózně vypadá umístění singlu na sedmé pozici v Kanadě. Zdá se, že strážci dobyli i zemi javorového listu.
28/11/01 A Night at the Opera je název nového alba strážců, které má v Německu vyjít 4. března příštího roku.
28/11/01 Předkapelou BLIND GUARDIAN po jejím turné ve Švýcarsku a Německu bude kapela FREEDOM CALL.
28/11/01 Ve Švédsku dosáhl nový singl 41. příčky, v Řecku 15-té.
23/11/01 Strážci svým novým singlem And Then There Was Silence zaútočili na hitparády... . V Japonsku singl zaujal nekompromisně třetí příčku, ve Španělsku je na čtvrtém místě, jenom rodné Německo žabaří se 41. pozicí...
14/11/01 Uvádím přehled písní, které se objeví na novém albu se stručným námětem:

The Age Of False Innocence (Věk falešné nevinnosti) - námětem písně je Galileo Galilei,
Precious Jerusalem (Drahocenný Jerusalém) - o neuvědomění si sebe sama,
The Soulfourged - píseň založená na fantasy příběhu Dragonlance,
Under the Ice (Pod ledem) - navazuje na příběh o Kassandře, jenž je vylíčen v písni And Then There Was Silence, která se objevila na singlu,
Sadly Sings Destiny (Smutně osud pěje) - o nástrahách, které znemožňují dosažení cílů
Battlefield (Bojiště) - píseň Hildebrandu,
The Answer (Odpověď) - hymna, která má dodat odvahu v zoufalých situacích a vůli žít dál,
Punishment Divine (Potrestání boží) - věnováno Friedrichu Nitzschemu,
And Then There Was Silence - píseň o Kassandře a její předpovědi Trojské války
12/11/01 Dnes byl oficiálně vydán nový singl strážců And Then There Was Silence.
01/11/01 Z úterního rozhovoru s Thomenem na tavern chatu jsem vybral následující zajímavosti:

Thomenovi se nelíbí, když si lidé vyměňují hudbu přes Napster nebo podobné servery - avšak zároveň dodává, že proti tomu nemůže nic dělat…
Thomen nemá rád Metallicu, alespoň styl který nyní hraje.
Thomen vyvrátil řeči o tom, že Blindi nechtějí hrát v Brazílii pro nějaké "indiány".
Thomen přiznal, že občas vezme do ruky kytaru, a přiznal, že složil (respektive skládá) novou píseň. Ta se však na novém albu nikde neobjeví, jelikož ještě není dokončená (málokdo ví, že Thomen umí hrát na kytaru. Markus kdysi prozradil, že úvod ke skladbě Curse Of Feanor je Thomenův, když k němu jednou přišel a slyšel ten úvod na jeho 4-stopém Teac magneťáku... dál už píseň skládali spolu a dodělávky ve studiu a aranžmá už dělal André)
Thomen uvedl, že Blindi pracují na italské verzi Harvest of Sorrow, kterou snad někdy v budoucnu vydají…
Od nového alba nemáme očekávat mnoho progresivity…
Thomen potvrdil, že má informace o tributním projektu (na kterém se s spolu s několika českými a slovenskými kapelami podílím - pozn. VOTAN) a považuje to za dobrý nápad…
Rodiče Thomena nelibě nesli, že se chce věnovat bicím v metalové kapele, ale nyní jsou hrdí na svého syna…
Obal nového alba ještě není hotov…
Od roku 1991 je Thomen díky příjmu z hudby finančně nezávislý… Právě tehdy strážci prodali okolo 150 000 alb (label Virgin u alba Nightfall hlásil okolo 250 000 prodaných desek)
Thomen si veškeré bicí lajny skládá sám, případně je ovlivněn názory Andrého nebo Charliho (producent - pozn. VOTAN)
Nové album je údajně více těžší než předešlé…
Turné k novému albu začne oficiálně 25. dubna 2002…
23/10/01 Termín vydání je stanoven na 12.11.2001 a mimo písní And Then There Was Silence a Harvest Of Sorrow nalezneme na singlu i jistý multimediální bonus.
23/10/01 Oficiální vydání nového alba BLIND GUARDIAN v Německu bylo definitivně stanoveno na 4. března 2002.
21/10/01 Oficiální stránky BLIND GUARDIAN si připomínají první výročí svého znovuotevření. Jen pro představu připomínám, že tyto české stránky v listopadu oslaví své páté narozeniny.
06/10/01 Na základě Hansiho vyjádření, které si můžete v originále přečíst na oficiálních stránkách jsem udělal krátké shrnutí toho nejdůležitějšího:

Singl je hotov a byl předán společnosti Virgin, která se postará o vydání a vše co s tím souvisí dne 12. listopadu. Booklet k singlu byl zhotoven ruským malířem (Andrey) a co do kvality může s přehledem soupeřit s předchozími obaly Andrease Marschala. Strážci nepočítají s žádnými prostoji ohledně vydání alba. Vše probíhá dle plánu. Měsíc budou finalizovat nahrávky, další měsíc pak mixovat. Konkrétně příští týden proběhne třetí nahrávání sborů, a to v jednom hamburském studiu. Pro vaši představu Hansi uvedl náměty písní:
Mytologie: O Trojské válce (píseň "And there was Silence") a v další písni popis co se stalo s Casandrou po této válce...
Epická záležitost: inspirováno "Das Hildebrandlied", něco jako hymna, která vypraví o konečné a fatální konfrontaci mezi otcem a synem (vzpomínáte na píseň Mordred's song a dilema mezi Mordredem a jeho otcem Arthurem?)
Bible: uvědomění si sebe sama
Dragonlace: The Soulforged (na motivy stejnojméného fantasy díla Dragonlance)
Historie: Gallileo Galilei a Sanctum Officum.
04/09/01 Mix chystaného singlu byl ukončen minulý pátek. Na singlu se objeví dvě skladby a to And then there was Silence a Harvest of Sorrow. Tři různí lidé byli požádáni, aby namalovali pro singl obal. Zatím jsme dostali návrhy od dvou z nich. Jsou úžasné a uvnitř kapely máme rozbroje, který z nich zvolíme.
Virgin od nás převezme audio materiál dnes a obal bookletu nejpozději k 15. září. Na majitele singlu čeká kromě pěkného obalu a dvou "šílených" songů i jeden vtípek, který však neprozradím.
Od včerejška se kompletuje zbytek písní pro celé album. O dalších novinkách vás budu průběžně informovat.

Hansi
12/08/01 Nejžhavější novinky z tábora BLIND GUARDIAN potvrzují vydání singlu v listopadu tohoto roku. Zda to bude začátkem měsíce nebo na jeho samotném konci záleží na rozhodnutí labelu Virgin. Singl obsahuje 14-ti minutovou skladbu a k tomu bonus Harvest of Sorrow, který se na regulérním albu již neobjeví. Námětem 14ti minutové skladby (Hansim navrhovaný název je Misty Tales And Poems Lost) je Trojská válka a Cassandřiny různé představy o smrti a porážce. Nepůjde ani tak o Iliada, jako spíše o poukázání na tragické aspekty příběhu. Hudba i texty jsou svižné. Hansi nám slibuje rozechvění již od prvního momentu... Obě skladby prochází mixem, který potrvá tří týdny.
Hansi potvrdil, že regulérní album nevyjde dříve než v únoru příštího roku. Přesný termín není znám, avšak kapela i label Virgin vše směřují na únor. Celé album se určitě nepodaří namixovat do konce listopadu. Dále je třeba počítat 3 měsíce na distribuci, propagaci, takže opravdu dříve než v únoru album nevydáme - tvrdí Hansi.
23/07/01 Zpěvák slepých strážců Hansi Kursch je nadšen myšlenkou tributu a těší se na jeho realizaci.
11/06/01 Vyjádření Hansiho k pracím na novém albu:
S přibývajícím sluncem toužíme stále více po ukončení zdánlivě nekonečnému nahrávání. Naštěstí je v Německu mírně léto, přesto když slunce vyleze, v Twilight Hall začíná být nesnesitelné vedro.
Omlouvám se za to dlouhé ticho. Jak jsem již dříve naznačil, jsme naprosto pohlceni nahrávacími pracemi, nemáme proto mnoho času na povídání s vámi. Asi nejspíše chcete vědět co se za uplynulé týdny stalo? Především jsme se snažili probrat materiálem a ještě zlepšit náš hudební výstup. Investovali jsme mnoho času a detailní práce do nahrávání bicích i ostatních nástrojů. André zakončil nahrávání rytmické kytary a 3 písně na vedoucí kytaře (lead guitar - pozn.). Oliver má nahrávání basy již kompletně za sebou a já začal se zpěvy, konkrétně teď pracuji na 4 písni. Možná se ptáte, proč nám to tak dlouho trvá? Odpověď je jednoduchá. Nezabýváme se jen ryze kvalitou, ale i kvantitativní stránkou věci. Snažíme se do alba vtěsnat maximum našich hudebních zkušeností. Materiál vyžaduje daleko propracovanější přístup než tomu bylo u posledního NIME alba. Můžu vás ubezpečit, že chystané album s tím posledním nelze absolutně srovnávat.
Nikdo nestopuje délku materiálu, ale od Olivera jsem slyšel, že se jedná o nějakých 75 minut muziky. Na konci chystáme 60 minutový výstup. Koncem června chystáme první pěti denní setkání s lidmi, kteří nám pomohou se sbory. Na konci července předpokládáme druhou schůzku, tentokráte 8-denní. Doufám, že to vše zvládneme a nebudeme muset organizovat setkání do třetice. Mimochodem jsem dokončil píseň "Dragonlance", kterou jste si vybrali v rámci internetového hlasování. Myslím, že textově mohu tento song řadit mezi mých top 10. Jelikož je námět Dragonlance velmi rozsáhlý zaměřil jsem se v textech na jednoho z protagonistů příběhu.
Měli jsme nějaké trable s aranžmá orchestrálních prvků na naší 13 minutovou píseň (pracovní název - pozn.), kterou jsme potřebovali dodělat abychom se hnuli dál. Přes mnoho korekcí a úprav jsme nakonec s písní spokojeni. Píseň se line ve třech odlišných motivech a myslím, že jsme ji udělali jak nejlépe se to vůbec dá. Alespoň vám naznačím, že tato 13-ti minutka obsahuje tolik hudebních motivů, elementů, dynamičnosti a emocí jako celé předchozí album NIME.
To je pro zatím vše, příště vám řeknu více.
Hansi
15/04/01 Hudební projekt Jona Schaffera (ICED EARTH) a Hansiho Kürsche (BLIND GUARDIAN) DEMONS & WIZARDS byl nominován na Echo Award, což je de facto německá Grammy.
17/03/01 Hansiho včerejší vyjádření k novému albu:
Je to už docela dávno, co jsem se naposledy ozval. Což pochopitelně neznamená, že neděláme nic a není o čem psát. Právě naopak. Avšak když se opravdu ponoříte do práce, nezbývá moc času na ostatní věci. Pokusím se proto nyní shrnout poslední dva měsíce.
Produkci
(hudební režii - pozn.) jsme započali počátkem ledna. Bohužel nikoliv bez problémů.
Bez urážky, měsíc leden je velmi studený, nepohodlný a přináší řadu těžkých infekcí. Brzy po návratu Charliho
(producent - pozn.) a Thomena z dovolené se začal studiem šířit kašel a rýma. Bylo to stále horší a horší. Dokonce i Nordin (asistent engineer - pozn.) silný a mocný náš to hrdina, nějak pobledl. Takže sotva jsem začali pracovat na bicích, následovala pro některé nepříjemná pauza. Několikrát jsem se v průběhu léčebné kúry stavil do studia a musím říci, že mi bylo ouzko. Navíc když jsem viděl poněkud vlažný přístup Thomena k naší věci, slyšel Charliho stálé: "To stále není ono, znovu!" a Nordina, kterému se ze mne opět podařilo vytvořit závisláka na chipsech. Měl jsem hold přesně takový pocit, jaký zažívají protagonisté Stephena Kinga v knize The Stand. Nakonec se však v lednu podařilo přeci jen něco dát dohromady. Pohrál jsem si s texty, André zase se sólo partiemi, Mathias Wiesner pokračoval v tvorbě orchestrálních partiích. Dobrá věc je ta, že díky dočasné absenci jsem se vzdálil Nordinovi a jeho chipsům, takže jsem trochu zhubl.
Po návratu z Betty Ford kliniky se tři mladí, čerství, talentovaní a ambiciózní muži objevili počátkem února ve studiu, aby nahnali časovou ztrátu způsobenou přestavbou studia, různými opravami na technice, prázdninami a nemocí. Rozhodli se pracovat více než kdykoliv předtím, s tím, že zdvořile žádali ostatní ve "frontě" o trochu trpělivosti, aby mohli každý dokončit to své. Avšak náhle nemoci opět udeřily. Dokonce podlehli i ti, co marodili v lednu. Naštěstí se spousty práce podařilo udělat zavčasu. Bicí jsou z větší části hotové, André pokročil s rytmickou kytarou, ukončil práci s hlavní kytarou a ukončil písně Battlefield a Q-Song
(pracovní název písně - pozn.). To ještě André s Thomenem přišli s tím, že vymysleli spoustu zlepšení. Některá jsou opravdu složitá. Jednoduché melodie tak postupně procházejí impresivním vývojem. Nemůžu se dočkat jaké podoby nabudou v příštích týdnech.
V březnu chceme dokončit veškerá bicí, začlenit do skladeb polovinu orchestrálních prvků, zkompletovat finální úpravy na rytmické kytaře a nahrát basu. Uvidíme, jestli nám vše vyjde, nebo nastanou další komplikace.
07/01/01 Z pera Hansiho Kursche:
Na nové desce bude píseň, která má v současné chvíli nějakých 13 minut. Námětem měl být příběh Silmarilion, ale nakonec jsem inspiraci Tolkienem zavrhl. Nechte se překvapit...
Píseň "Theatre Of Pain" pojednává o cestování barda časem, který je šokován zničenou a zpustošenou planetou ("a desert we called earth")...
Název nové desky bude zveřejněn těsně před dokončením alba...
Jak bude vypadat obal nového alba? Tím se hodláme zabývat až někdy v březnu...
Nejvíce udržujeme vztahy ze skupinou Iced Earth. Jinak se známe s Rage, Gamma Ray, Kreator, Tankard, Grave Digger atd...
Co se týká Thomenova kouření, tak vám garantuji, že ten s tím nikdy nepřestane.
Jsme si vědomi, že po celém světě existuje spousta fanoušků, kteří by se s námi chtěli osobně sejít, popovídat si třeba jen minutku a vyfotit se. Není však možné vyhovět všem. Chceme na našich stránkách vyhlásit soutěž, kde by výhrou bylo setkání s námi...
Je pravděpodobné, že DEMONS & WIZARDS bude mít pokračování. Ale kdy, to opravdu nevím...
23/12/00 Rekonstrukce nahrávacího studia úspěšně proběhla a dle slov Hansiho zní zvuk zabijácky, takže podmínky k nahrávání bicích jsou více než ideální. Ale ještě předtím Blindi čekají na návrat producenta Charliho z dovolené. Charlie je zatím hodnocen jako jeden z jejich nejlepších producentů, který do hudby dává celou svou energii.
Ačkoliv Blindi překračují dohodnutý termín nahrávání, nejsou tím vůbec stresováni, naopak, cítí se skvěle a pokračují v práci.
16/12/00 Ač měli Blindi minulý týden ideální podmínky k nahrávání, přesto se objevilo něco co jejich snahu pokročit v práci zabrzdilo. Problémem byly tentokráte zdi místnosti, kde veškeré hudební dění probíhá. Dle vyjádření Hansiho, jsou zdi konstruovány bez cihel, stěny jsou tudíž velmi slabé k tomu aby udržely nízké basové frekvence v místnosti, což je údajně velmi důležité pro slušný zvuk bicích. Thomen spolu s ostatními tak přikročí ke stavebním úpravám, což obnáší postavit kolem zdí dvojitou hradbu z cihel. Po těchto úpravách si Hansi chce pohrát se zpěvavými partiemi písní.
08/12/00 Hlasování fandů BG o jedno z témat písně, jež se má objevit na příští desce, definitivně skončilo. Vítězným námětem se stal příběh Dragonlance, který o pouhé tři hlasy předběhl potenciální příběh ze severské mytologie. Sám zpěvák Hansi Kursch k této volbě poznamenává:
Někteří z vás se zlobí, ale byla to čistě vaše volba, že právě Dragonlance vyhrál. Abych pravdu řekl, mě osobně složit vámi zvolený text problém nedělá. Ten příběh trochu znám, nicméně jej během několika týdnů podrobně prostuduji. Uvidím jakým směrem se bude text vyvíjet. Některé textem potěším, některé ne, ale tak to už chodí. Nemůžete vyhovět všem.
K textům chci říci ještě jednu věc. Nemyslím si, že nejsou důležité, ale hlavní je především hudba. Slova jsou až na druhém místě.
26/11/00 Střípky ze studia:
Z důvodů tloustnutí všech členů kapely, včetně producenta byl důrazně omezen příděl jídla, což si vyžádalo všeobecné reptání.
Práce na albu nabírá na obrátkách, začíná se kolem poledne a končí ve dvě, tři hodiny ráno.
Byly dokončeny úpravy bicích (drum arrangement) k 8 písním.
Minulý týden byla prakticky zakončena předprodukční fáze (pre-production) a začíná regulérní produkce alba.
Tady je přehled písní s velmi stručnou charakteristikou. Uvedené názvy songů jsou až na Harvest Of Sorrow čistě pracovní. Vedle níže uvedených písní se dodělává dalších 5 kousků.

Song 1 - inspirace z folku a klasiky (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Song 2 - ryzí metal (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Battlefield - progresivní a melodický speed se skotským motivem (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Psycho Song 1 - progresivní a melodický styl (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Psycho Song 2 - heavy, melodický styl (úpravy a předprodukční fáze skončena)
12 Minute song - klasický, epický styl (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Harvest Of Sorrow - orchestrálně upravená balada (připraveno pro mixing)
The Q-Song - typický styl BG s progresivními prvky (úpravy a předprodukční fáze skončena)
Of Elves And Dwarvs - styl blízký minulému albu NIME (playback je natočen, zbývá dodělat sbory, sólo a mixing)
Doom - styl blízký minulému albu NIME (playback je natočen, zbývá dodělat sbory, sólo a mixing)

Avizovaná dvanácti minutová píseň se natáhla o další minutu, takže nás čeká bez minutek dvou celá čtvrthodinka jednoho kousku...
Kapela schválila úpravy bicích...
Jako nejlepší je na připravované desce favorizována skladba s pracovním názvem Psycho Song 2 a dále potom 12 Minute song...
26/11/00 Z pera zpěváka Hansiho Kürsche:
Texty k písním mám většinou promyšlené a vím o čem budu psát. Jinak tomu bylo u skladby The Last Candle, kdy jsem do poslední chvíle nevěděl. Nakonec jsem se rozhodl pro typický fantazy námět strážců...
04/11/00 Z pera zpěváka Hansiho Kürsche:
Videoklip "Mirror Mirror" je po umělecké stránce strašný. Je však srandovní vidět jak jsme tenkrát v Dánsku přibrali. Měli tam k čertu skvělé dorty.
Nejpovedenějšími videoklipy shledávám "Born in a Mourning Hall" a "Bright Eyes". Nové video zatím nemáme, ale budeme na něm pracovat.
16/10/00 Strážce nespí!
BLIND GUARDIAN začnou nahrávat nové album v říjnu. Produkce by se společně s kapelou měl ujmout Charlie Bauefreind. Pro natáčení se nepočítá s hostujícími muzikanty. V této chvíli je cca 70% skladeb připraveno, což představuje 8 písní a přibližně čtyři další na cestě. Co se týče textů, Hansi chystá samostatný popis každé skladby. Celé album by mělo připomínat něco mezi Nightfall... a Imaginations..., přičemž se chystá i pár překvapení. Jedna ze skladeb by měla dokonce dosáhnout hranice dvanácti minut. Deska by opět měla být věnována dílu J.R.R. Tolkiena. Výsledek celého snažení bude k mání na jaře.
02/10/00 Předkládám něco novinek z oficiálních zdrojů:
Nová deska Blindů je již ze 70% hotova.
Nejdelší z písní má celých 12 minut a pochopitelně se bude točit okolo J.R.R. Tolkiena.
Nahrávání začne v říjnu tohoto roku.
Producentem alba bude Charlie Bauerfeind.
Hansi je potěšen myšlenkou tributního projektu (plánuje fanklub tureckých bardů).
03/09/00 29. května měli bardi ze všech koutů světa možnost zúčastnit se elektronického pokecu s frontmanem kapely Hansi Kurschem na chatu #Tavern. Něco přes 140 bardů ustavičně bobmbardovalo Hansiho nekonečnými otázkami, na které odpovídal trpělivě celé dvě hodiny. Hansiho odpovědi se pokusím nyní shrnout do několika bodů:
Hansi potvrdil, že další album BG vyjde někdy v roce 2001 a pravděpodobně nepůjde o koncepční (ucelené) album, jako tomu bylo u desky Nightfall In Middle-Earth, avšak tématicky bude mít opět blízko k Tolkienově tvorbě. Deska je údajně ze 60% hotova, konkrétně je připraveno 8 písní, dalších 5 mají strážci ještě v plánu. Producentem alba bude Charlie Bauerfeind a André Olbrich. Součástí desky bude pravděpodobně i jedna ze starších písní, a to song Harvest Of Sorrow. Hudebně bude deska něco mezi Imaginations From The Other Side a Nightfall In Middle-Earth.
Hansi rovněž hovořil o orchestrálním projektu, která je již údajně z poloviny hotov. V plánech se s ním však počítá až na rok 2002.
Frontman vyvrátil pověsti, že by BLIND GUARDIAN komponovali soundtrack k filmu "Pán prstenů". Avšak zopakoval, že pokud by byli vyzváni, jsou schopni hudbu k filmu složit.
Někteří fandové se Hansiho ptali na texty písní, které píše. Ten by rád napsal něco písní o Rheingoldovi (sága od Wagnera), avšak André to striktně odmítl. Když byl tázán, zda si dovede představit, že by skládal písně jiné než s fantasy tématikou, Hansi odpověděl, že nikoliv.
Na otázky, jaká hudba Hansiho ovlivňuje, odpověděl: Queen a Iron Maiden, možná Metallica. Jeho nejoblíbenějším zpěvákem je Ronnie James Dio, nejlepším je však Rob Halford. Dále má rád Petera Gabriela, Freddie Mercuryho, Iana Gillana a Geoff Tateho. První setkání s metalem/rockem bylo přes kapely Deep Purple, Iron Maiden, Black Sabbath. Má rád rovněž klasiku, třeba Mozarta.
20/03/00 Projekt DEMONS & WIZARDS si v prvních měsících vede dobře. Týden po vydání se vyšplhal v německém žebříčku na 13 pozici (pro zajímavost BLIND GUARDIAN dosáhli na 7. místo, ICED EARTH kolem dvacáté pozice). V Řecku se DEMONS & WIZADRS vyšvihlo na první příčku a vystřídalo dosavadní desku ICED EARTH (Alive in Athens). Ve Švédsku drží Démoni 35. příčku.
13/03/00 Podle jednoho neoficiálního zdroje mohou fandové očekávat v roce 2001 až tři alba BLIND GUARDIAN. Jedno regulérní, následující po EP, které mělo vyjít v minulém roce pod názvem Harvest Of Sorrow jehož vydání se stále očekává a konečně třetí, orchestrální album, které strážci připravují, respektive připravili v souvislosti s ucházením se o realizaci soundtracku k filmu "Lord Of The Rings". Jiné zdroje naopak tvrdí, že EP a deska splyne dohromady, tedy se nadějeme jen dvou alb. Celou záležitost rozsekl sám Hansi, když v rozhovoru pro "MetalEagle webzine" uvedl, že EP vyjde pouze pokud se veškeré písně nevejdou na regulérní desku. Rovněž potvrdil, že se chystají vydat orchestrální album.
16/02/00 V časopise Computer 2/00 padla o naší stránce následující zmínka: www.blind-guardian.cz - Graficky velmi příjemné stránky hudební skupiny BLIND GUARDIAN. Vřelé poděkování za napsaná slova zasíláme autorce Zuzaně Fenclové.
28/01/00 Hansi "vypomohl" na posledním albu kapely THERION s názvem Deggial, kde nazpíval devátý track Flesh Of The Gods. Album má vyjít 31. ledna.
27/01/00Od 24.01.2000 je projekt DEMONS & WIZADRS oficiálně v prodeji.
01/12/99 Hansi se zmínil, že André posílal vybrané orchestrální skladby lidem, mající co dočinění s připravovaným Tolkienovým filmem "Pán prstenů".
01/12/99 Co se týká nejžhavějších novinek projektu DEMONS & WIZADRS vězte, že album oficiálně vyjde 24. ledna v Německu pod hlavičkou společnosti SPV RECORDS. Avšak již od prosince se Hansi spolu s Jonem vydávají na dvouměsíční Evropské promo turné (Německo, Francie, Španělsko, Itálie a Řecko).
26/10/99 Jak jistě mnozí vědí, Hansi měl nemalé problémy se sluchem a musel podstoupil léčbu. Naštěstí je již zdráv a v současné době pracuje na projektu DEMONS & WIZARDS.
André a zbytek kapely rovněž nezahálejí a pracují na novém albu. Navíc mají prsty v jistém orchestrálním projektu, který je plánován před vydáním regulérního alba. Detaily nejsou ještě známy.
V souvislosti s natáčením trilogie "Pán prstenů" se stále diskutuje nad účastí Blindů na soundtracku k tomuto filmu. Zajímavostí je bezesporu rozhovor na toto téma, který bychom měli zveřejnit ještě tento týden. Jedno je však již dnes jisté: nějaký Peter Jackson (ředitel filmu) metalovému žánru moc nakloněn není a vehementně trvá na tom, aby soundtrack měl orchestrální podobu.
16/10/99 Hudební server Hardradio zveřejnil informaci, že až 17 hudebních společností bojuje o práva na vydání projektu DEMONS & WIZADRS. Mezi nimi je prý i několik gigantů, avšak jejich jména si nechali v Hardradio pro sebe.
16/10/99 Hansi Kursch opět přispěl svým vokálem při natáčení nového alba kapely GRAVE DIGGER. Deska nese název Excalibur.
21/05/99 Hansi se konečně vyléčil. Tento rok pravděpodobně opravdu nevyjde žádné EP. Nicméně kapela pracuje na novém albu, které by mělo vyjít v novém tisíciletí. Nepůjde koncepční album.
13/04/99 Před 14 dny Hansi vážně onemocněl, a to ztrátou sluchu na jedno ucho (střídavě s hlasitým zvoněním). Léčit se odjel domů do Krefeldu. Samotné léčení spočívá v tom, že je Hansi zavírán do jakési tlakové nádrže, která má bohulibě působit na nemocné ucho. Doba léčení se odhaduje minimálně na 14 dní a jak tvrdí lékaři, sluch by se mu měl během této doby navrátit z 80%. Po nějaké době by měl slyšet opět stoprocentně.
Do té doby se má Hansi pochopitelně vyhnout nahrávání muziky a všeho, co by jej mohlo stresovat. Sám Hansi je optimista a říká, že se po léčení vše vrátí do normálu.
Veškerá plánovaná vystoupení tak musí být kvůli Hansiho nemoci zrušeny. BLIND GUARDIAN se domnívali, že vystoupí jako hlavní kapela 22. května v Madridu, ale to bohužel padlo. Rovněž padlo turné po skandinávských zemích. V úvahu přichází asi jeden nebo dva festivaly v Německu.
Práce na EP s názvem Harvest Of Sorrow musela být kvůli Hansimu rovněž zastavena. Písně ze zmíněného singlu se tak pravděpodobně objeví na nějaké jejich pozdější desce.
02/04/99 Máme něco málo novinek o blížícím se EP Harvest Of Sorrow, které mělo vyjít koncem února. EP bude pravděpodobně obsahovat 4 následující songy:

Harvest Of Sorrow - balada (poprvé ji slyšeli fanoušci na koncertech v Brazílii)
Of Elves And Dwarves - středně rychlá pecka
Túrin Turambar - rychlovka, nominována na nejlepší song alba
The Eldar - z minulého alba Nightfall In Middle-Earth, možná že místo ní bude jiná píseň

Tyto zprávy jsou neoficiální, až budoucnost potvrdí jejich pravdivost.
16/02/99 V prosincových novinkách jsme uvedli, že BLIND GUARDIAN nahrávají song na počest Ronniho Jamese Dia. To platí, nicméně se nejedná o píseň Die Young, ale Don't Talk To Strangers.
09/02/99 Aktuální informace z oficiální stránky:
BLIND GUARDIAN momentálně dokončují nahrávání EP s názvem Harvest Of Sorrow, které má vyjít v dubnu tohoto roku.
BLIND GUARDIAN konečně pronikají na americký trh a to prostřednictvím firmy Century Media. V těchto dnech vychází v USA album Nightfall in Middle Earth. Na měsíc květen je plánováno vydání dalších dvou alb, konkrétně Imaginations From The Other Side a Somewhere Far Beyond.
07/02/99 Únorové číslo časopisu Spark přináší vyhodnocení čtenářské soutěže za rok 1998. Ve čtyřech z pěti klíčových kategorií objevují i BLIND GUARDIAN.

Album roku: 9. BLIND GUARDIAN - Nightfall In Middle-Earth
Nejlepší zvuk: 9. BLIND GUARDIAN - Nightfall In Middle-Earth
Obal roku: -
Skladba roku: 4. BLIND GUARDIAN - Mirror Mirror
Kapela roku: 10. BLIND GUARDIAN
10/12/98 V druhé polovině prosince budou BLIND GUARDIAN nahrávat píseň od BLACK SABBATH - Die Young a to konkrétně pro časopis Rock Hard jako hold pro Ronniho Jamese Dia. Mimo nich se na albu objeví kapely jako Iron Savior, Gamma Ray a Stratovarius. Kdy toto CD vyjde není ještě známo.
18/05/98 Kapela BLIND GUARDIAN obsadila 7. místo v německém žebříčku prodejnosti alb. Pro informaci si uveďme nejlepší umístění jiných kapel v období tohoto roku: RUNNING WILD (19), IRON MAIDEN (16), SAVATAGE (11) a DREAM THEATER (8).
18/05/98 Frontman kapely Hansi Kursch pověsil basu, lidově řečeno, na hřebík a věnuje se jen zpěvu. Hostujícím basákem je Oliver Holzwarth (z kapely SIEGE EVEN), který v posledně vydaném albu Nightfall in Middle-Earth vydává ony basové melodie. Rovněž na turné se Hansi bude věnovat jen mikrofonu a basa zbude na Olivera.
09/04/98 BLIND GUARDIAN vystoupí na letním festivalu Noc plné hvězd, který proběhne 27.06.1998 v Třinci. Do prodeje jde na 20.000 lístků. Strážci nastoupí na prkna ve 23:00 h. Tato informace byla potvrzena pořadateli dne 20.03. poté, co mezi pořadatelskou agenturou Petra Růžičky a managementem skupiny BLIND GUARDIAN byla podepsána platná smlouva pro toto jednorázové vystoupení.
04/03/98Na světě je nový videoklip Mirror Mirror. K vidění bude na německém hudebním kanálu VIVA a to 12. března.
04/03/98Třetí singl s názvem Mirror Mirror je v prodeji. Obsahuje skladby Mirror Mirror, Beyond The Realms Of Death (cover JUDAS PRIEST), And The Story Ends (live - Dortmund 1995), Imaginations From The Other Side (live - Dortmund 1995).
09/02/98 Pracovní názvy skladeb alba Nightfall In Middle Earth zní: Frodo Speaks, Noldor, A Dark Passage, Rhinegold, Gollum Speaks, Experiment Song, Blood And Honour, Harvest Of Sorrow, Mirror Mirror, Of Elves And Dwarves, Piano M/T, Thorne, Doom, Heavy Riffs.

novinky
archiv 2006-2009
archiv 2002-2005
archiv 1998-2001
www.blind-guardian.cz - Czech and Slovak Bards' Guild © 1997-2017 Votan TOPlist